Elinchrom ®

Záblesková technika Elinchrom ®

pochází od renomovaného švýcarského výrobce Elinca s.a., který více než 50 let – od roku 1962 zdokonaluje své výrobky – špičkové studiové blesky.
Jeho přístroje byly již od prvních dnů vzniku výroby studiových blesků, v přední linii fotografické osvětlovací techniky. Díky výsledkům neustálého zušlechování a odhodlání k dalšímu výzkumu a vlastnímu vývoji jsou výrobky používány nejuznávanìjšími fotografy po celém svìtě.

Technologie je už od počátku zaměřena na nejcitlivější specifikace, tj. stabilita, rychlost dobití a krátká doba záblesku – “zmrazení” pohybu. Vyvinutí speciálních kondenzátorù umožnilo dosažení až extrémních hodnot a zvýšení běžného standardu u všech přístrojů Elinchrom. Precizní a dokonalá technologie umožňuje při ovládání velice přesné a stabilizované světelné výboje i chromatičnost.

Velice přátelská je i filozofie nabízených přístrojů a příslušenství. Jejich rozsah umožní přístup ke špičkové techlologii nejen profesionálním fotografům, ale i amatérům a studentům. Přitom je ale zachována vzájemná kompatibilita a tím i možný postupný růst.

Jednotný způsob uchycení veškerého příslušenství, představuje více než 30 let kontinuity a kompatibility celého sortimentu.

Dvojitý fixační sytém zaručuje 100% spolehlivost a bezpečnost pro uchycené příslušenství, ale také rychlý a jednoduchý způsob výměny.

Přístroje mají tělo vyrobeno ze speciálně vyvinutých materiálù, které jim dodávají kromě skvělého designu, dostatečnou robustnost a odolnost při velmi nízké hmotnosti (již od 1,1 kg).

Veškeré ovládání je důvtipně umístěno na jednom místě tak, že při manipulaci za rukojeť blesku, prsty té samé ruky můžeme měnit nastavení.

Zajímavostí je uchycení deštníků Elinchrom přímo do otvoru pod výbojkou. Tím se dosáhne téměř dokonalá centralizace záblesku a umožňuje použití dalších doplňků k softboxùm.

Pro velké deštníky je určen silnější univerzální držák, umístěn pod tělem blesku.

Zajímavostí je i patentovaný systém velkoformátových softboxů. Tyto “softlity” díky své konstrukci se velice snadno a rychle skládají a jsou zdrojem unikátního měkkého světla.