• Sleva!

Quadra Action hlava

Quadra Action hlava

10 263,00 Kč
S DPH

Zvolte hlavu Quadra Action, aby jste zastavili pohyb objektu extrémně rychlými dobami záblesku.

Akční hlava nabízí nejrychlejší dobu trvání záblesku pro zamrznutí pohyblivých objektů s běžnou rychlostí závěrky synchronizace blesku fotoaparátu cca. 1/200 s bez použití technologie Hi-Sync.

Při fotografování s Hasselbladem nebo při fotografování s DSLR při standardní synchronizační rychlosti nebo níže byste měli používat právě tuto hlavu.

Pozor: Akční hlavy nejsou kompatibilní s Hi-Sync .
Počet

Obsahuje

2,5m bleskový kabel, Refraktor Quadra 13,5 cm a Multifunkční krytka.

Specifikace:

  • LED pilotní žárovka s tepolotou denního světla 5500°K, ekvivalent 50W halogen
  • Super přenosná, nízká váha jen 0,28 kg
  • Kompaktní velikost 9 x 8 x 11 cm
  • Vyměnitelný kabel
  • Výměnná výbojka
  • Středový držák Elinchrom deštníků
  • Součástí 2,5m kabel

Hlava Action nabízí nejrychlejší dobu záblesku. Při plném výkonu na ELB 400, tato hlava nabízí trvání t0.5 blesku 1 / 2800 sekundy. Tato rychlá doba hoření záblesku může poměrně efektivně zastavit pohyb při fotografování při standardní synchronizaci s bleskem 1/200 sekundy.

Pokud fotografujete při slabém osvětlení a chcete posunout čas, tzn. použijte pomalou rychlost závěrky, jako je 1/15 sekundy, ale také chcete zastavit pohyb pohyblivého objektu, pak potřebujete hlavu Action. Mějte na paměti, že tato hlava se nedoporučuje používat s Hi-Sync.

Níže naleznete příklad tohoto typu snímku, kde byla rychlost závěrky nastavena na 1/20 sekundy a clona byla nastavena na f / 5.6. Rychlá doba záblesku zamrzla horského motorkáře na vrcholu svého skoku. Ale jak vidíte, dochází také k určitému okolnímu světelnému krvácení - to je pohybové rozostření předmětu tmavého stínování před ním. Předmět je ostrý, zastavený rychlostí blesku, ale stín objektu byl sledován delší rychlostí závěrky 1/20 sekund. Při fotografování tohoto typu obrazu bude rozmazání pohybu vždycky bez ohledu na to, jak rychle bude trvat blesk. Zda je rozmazání pohybu před objektem nebo za ním, záleží na tom, jak byl blesk synchronizován, a to buď synchronizací přední lamely (standardní synchronizace) nebo synchronizací zadní lamely (např. Synchronizace druhé lameky pro uživatele Canonu).

Všimněte si, že pokud jste použili bleskovou hlavu s pomalým trváním blesku, jako je Pro head, který má při plném výkonu blesk trvání 1/1200 sekundy, cyklista by nebyl ostrý, protože doba hoření blesku nebyla dostatečně rychlá, aby se zastavil jeho pohyb.

Další situace, v níž se osvědčí akční hlava, je při fotografování středněformátových fotoaparátů, které se mohou synchronizovat s bleskem až na 1 / 1,600 sekundy. Aby to fungovalo dobře, vyžaduje se krátká doba záblesku. Ve skutečnosti je vyžadována taková doba trvání blesku, která je kratší než použitá rychlost závěrky. Takže to znamená, že budete potřebovat dobu hoření záblesku rychlejší než 1 / 1600th sekundy, a to je to místo, kde se hodí akční hlava.

Při focení s Hasselblad H5D, který může synchronizovat až 1 / 800th sekundy, je hlava Akce velmi užitečná.

© Michael Clark

Pro hlavy ELB 400/500/Quadra jsou k dispozici vybrané příslušenství Elinchrom, které lze nasadit přímo na hlavy. Mezi ně patří Q-Portalite Square 44, 53, 66 a Octa 56, stejně jako Q-Reflector 18 cm Grid 60° a Standard Reflector 13,5 cm 70°. Můžete však používat mnohem více modifikátorů světla pomocí adaptéru Q-Relfector.

Chcete-li použít celou řadu příslušenství Elinchrom, je nutné nasadit adaptér Q-reflektoru MK-II k hlavě blesku.

Záblesková hlava se nasazuje přímo do adaptéru, který má vlastní sklopný úchyt na stativ, aby byl s bleskovými hlavami ELB 400/500 použitelný pro jakýkoliv reflektor nebo softbox Elinchrom. Dokonce i největší modifikátory, jako je Elinchrom Litemotiv Octabank, lze použít s bleskovými hlavami ELB 400/500 pomocí tohoto adaptéru.

Protože můžete přidat adaptér Q-reflektoru MK-II přímo k bleskovým hlavicím ELB 400/500, můžete dosáhnout stejné kvality světla jako u všech ostatních modifikátorů Elinchrom.

Příslušenství, které lze použít bez adaptéru QK-reflektoru MK-II.

Příslušenství, které lze použít s adaptérem Q-Reflektor MK-II.

20151

Parametry

Typ příslušenství:
Zábleskové hlavy

Specifické reference

Mohlo by vás také zajímat