Quadra HS hlava

Quadra HS hlava

Hlava Quadra HS je dokonalou hlavou pro všechny systémy ELB 400 nebo Quadra.

Nabízí optimalizovaný výkon pro fotografování Hi-Sync, jako jsou vysoké rychlosti závěrky nebo fotografování při silném slunci a omezuje efekt gradace na maximum.

Počet

Obsahuje

2,5m bleskový kabel, Refraktor Quadra 13,5 cm a Multifunkční krytka.

Specifikace:

  • LED pilotní žárovka s tepolotou denního světla 5500°K, ekvivalent 50W halogen
  • Super přenosná, nízká váha jen 0,28 kg
  • Kompaktní velikost 9 x 8 x 11 cm
  • Vyměnitelný kabel
  • Výměnná výbojka
  • Středový držák Elinchrom deštníků
  • Součástí 2,5m kabel

Hlava HS je určena speciálně pro fotografování Hi-Sync. Dlouhé trvání záblesku umožňuje co nejlepší využití možností Hi-Sync osvětlení spolu s použitím vysílače EL-Skyport PRO / Plus HS pro synchronizaci při vysokých rychlostech závěrky, které jsou obvykle omezeny na 1/200 sekundy.

Při plném výkonu ELB 400 nabízí HS hlava při t0.5 trvání blesku 1 / 550th sekundy, která je optimalizována pro nejmenší stupeň gradace při fotografování v režimu Hi-Sync. Tato záblesková hlava je navržena tak, aby pracovala prakticky na jakémkoli nastavení výkonu a stále poskytuje velmi rovnoměrné nasvětlenou expozice Hi-Sync. Pokud chcete fotografovat při vysoké rychlosti závěrky pomocí techniky Hi-Sync, je toto požadovaná záblesková hlava.

Na snímku níže bylo použito nastavení času v režimu Hi-Sync 1/1250s. Toto nastavení zcela zmrazilo objekt, bez pohybového rozmazání. Jezdec je zcela ostrý.  Porovnejte tento snímek se snímkem u hlavy Action a všimněte s, jak umí hlava HS zcela zastavit pohyb v porovnání s havou  Action.

© Michael Clark

Použití vysoké rychlosti závěrky zcela zmrazí předmět, aniž by došlo k rozmazání pohybu. Kromě akčních fotografií, můžete vytvořit portréty s velmi malou hloubkou ostrosti, hlava blesku HS otevírá zcela nový svět.

V podstatě můžete zvolit jakoukoli clonu a rychlost závěrky a nastavovat výkon ELB 400 nahoru či dolu pro správnou expozici. Z tohoto důvodu je možné zachytit portréty i při nízkých clonách, jako je f / 1,4, f / 2 nebo f / 2,8, aniž by bylo zapotřebí difuzních nebo neutrálních filtrů.

Následující snímek je dobrým příkladem. Clona je nastavena na f2,2, rychlost závěrky na 1/8000s.

© Michael Clark

Pro hlavy ELB 400/500/Quadra jsou k dispozici vybrané příslušenství Elinchrom, které lze nasadit přímo na hlavy. Mezi ně patří Q-Portalite Square 44, 53, 66 a Octa 56, stejně jako Q-Reflector 18 cm Grid 60° a Standard Reflector 13,5 cm 70°. Můžete však používat mnohem více modifikátorů světla pomocí adaptéru Q-Relfector.

Chcete-li použít celou řadu příslušenství Elinchrom, je nutné nasadit adaptér Q-reflektoru MK-II k hlavě blesku.

Záblesková hlava se nasazuje přímo do adaptéru, který má vlastní sklopný úchyt na stativ, aby byl s bleskovými hlavami ELB 400/500 použitelný pro jakýkoliv reflektor nebo softbox Elinchrom. Dokonce i největší modifikátory, jako je Elinchrom Litemotiv Octabank, lze použít s bleskovými hlavami ELB 400/500 pomocí tohoto adaptéru.

Protože můžete přidat adaptér Q-reflektoru MK-II přímo k bleskovým hlavicím ELB 400/500, můžete dosáhnout stejné kvality světla jako u všech ostatních modifikátorů Elinchrom.

Příslušenství, které lze použít bez adaptéru QK-reflektoru MK-II.

Příslušenství, které lze použít s adaptérem Q-Reflektor MK-II.

20153

Parametry

Typ příslušenství:
Zábleskové hlavy

Specifické reference

Mohlo by vás také zajímat